KONST / Litografier / Färglitografi 12848596
nr 1284 8596
Esaias Thorén
(1901-1981), Sverige
Färglitografi, PT. Signerad 67. Motivet: 46x35 cm
Esaias Thorén, född 1901 i Halmstad, död 1981, svensk målare och grafiker.
Utrop:
800 kr
Såld:
500 kr
måndag 28 oktober 2019
kl 19:05:32
26/10 21:09:22
Esaias Thorén
Läs mer om Esaias Thorén